Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Zajímavosti Vzrůstající zájem o hřbitov pro zvířata

Vzrůstající zájem o hřbitov pro zvířata

Stejně jako rodina a přátelé i naši mazlíčci mají v našich srdcích nenahraditelné místo. Není proto divu, že je o zvířecí hřbitovy stále větší zájem.

Každého to jednou čeká. A platí to i pro naše o něco chlupatější členy rodiny. Jak vám mohou pomoci profesionálové a jaké možnosti důstojného rozloučení dnes máte?

Krematoria ve velkých městech

Pokud jste obyvateli panelového domu, kde není možnost vlastní zahrádky, bude pro vás toto jistě mnohem aktuálnější. Obzvlášť ve městech, jako je Praha nebo Brno. V obou těchto městech proto fungují zvířecí krematoria.

Známým je také poklidný zvířecí hřbitov v pražských Bohnicích. Zde se již od roku 2006 nepohřbívá, z důvodu vyčerpání kapacity prostoru.

psí hřbitov

I na vlastní zahradě platí jistá pravidla

Pokud máte vlastní prostor a odpadá vám tak starost o místo posledního odpočinku vašeho mazlíčka, máte výhodu. Mazlíčka tím budete mít stále na blízku a můžete tak kdykoliv o jeho památku pečovat. jsou však určitá nařízení, které je nutno dodržet.

Hrob by měl být minimálně 80 cm pod zemí. Neměl by být nikde v blízkosti zdroje podzemní vody, kterou by mohl kontaminovat. Také je nutno myslet na dezinfekční opatření (často se využívá vápno). Poslední zásadou je, že se takto smí pohřbít mazlíček pouze do 30 kg váhy. Majitelé koní a větších zvířat jsou proto odkázáni nemilosrdně na kafilérie, což není zrovna osobní způsob rozloučení.

Jistá pohřební služba, specializující se na kremaci mazlíčků, nabízí i různé upomínkové a osobní předměty s popelem vašeho mazlíčka.

My vás můžeme potěšit květinami, které se mohou stát součástí obřadu i hrobu vašeho zvířátka.

Zpět na přehled

Nahoru