Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Pohřby Smuteční služby Úprava zesnulých

Úprava zesnulých

  • Veškeré zaopatřovací a balzamační služby
  • Kosmetické služby
  • U nás možnost být u zaopatření a oblékání zesnulé osoby

Objednat pohřeb

Úprava zesnulých - kosmetika - rekonstrukce - balzamace

Náš pohřební ústav nabízí péči o zemřelé osoby v té nejvyšší možné kvalitě. Je vedlejší, jestli se očekává rozloučení u otevřené rakve se zemřelým, nebo pouhé zpopelnění. Je pro nás otázkou profesní cti, aby každý náš klient při opuštění tohoto světa vypadal co nejlépe a jeho odchod byl důstojný.

Náš pohřební ústav nabízí péči o zemřelé osoby v té nejvyšší možné kvalitě. Je vedlejší, jestli se očekává rozloučení u otevřené rakve se zemřelým, nebo pouhé zpopelnění. Je pro nás otázkou profesní cti, aby každý náš klient při opuštění tohoto světa vypadal co nejlépe a jeho odchod byl důstojný. 

Nad rámec zákonem dané péče, kterou by měla provádět každá pohřební služba, děláme úpravy zemřelých podle donesených fotografií a náš tým profesionálních zaopatřovatelek se vždy snaží, aby se zemřelá osoba opravdu podobala sama sobě. Kromě omytí, očištění a osušení těla dochází též k úpravě účesu, u mužů k úpravě vousů, ale vyžaduje-li to stav, dojde i na manikúru. Pozůstalí mohou donést osobní kosmetiku, kterou zemřelá používala, včetně stínů, make-upu, ale i třeba parfému. Problém není ani paruka, umělé řasy, nebo šperky. Oblékáme ve všech standardních formách, dle rodinných, místopisných, náboženských nebo osobních zvyklostí.

Veškeré náboženské obřady, rituály a zvyklosti respektujeme bezvýhradně. Samozřejmostí je účast rodiny a pozůstalých při přípravě zemřelých, pokud je to jejich zvykem nebo přáním.

Jsme propagátory myšlenky ekologických pohřbů a minimalizace zátěže životního prostředí v případě kremací, proto žádáme pozůstalé o dodání oblečení z přírodních materiálů. Největší zátěží tak zůstávají boty – pokud nejsou z čistě přírodní kůže, včetně podešví, zvažte jejich použití. U všech druhů oblékání platí stejný počet vrstev jako v běžném životě – spodní prádlo, ponožky/punčochy a následně oblečení. Oblečení zásadně oblékáme, nenastřiháváme – pouze v případech, že díky vážné nemoci, která přinesla změnu ve fyziognomii zemřelého, hledáme cestu, jak oblíbený kus oblečení co nejšetrněji použít. 

Respektujeme veškerá předsmrtná přání, pokud je třeba a situace to vyžaduje, umíme zakrýt případné změny v barvě pokožky nejen u žen, ale i mužů. Náš tým patří ke špičce v rekonstrukci tkání po nehodách a pitvách. V případě, že je nutné z jakéhokoliv důvodu pohřeb odložit nebo zemřelá osoba bude repatriována do vlasti, můžete se na nás s důvěrou obrátit s potřebami balzamace těla. Cílem je, aby zemřelá osoba vypadala jako když spí. Se zemřelými zacházíme s patřičnou úctou a zdvořilou péčí ve všech fázích kontaktu.

Cílem je, aby při vystavení vypadal co nejlépe, jako když v klidu spí. Konečné úpravy zesnulého se snažíme provádět podle individuálních přání objednavatele pohřbu. Všechny tyto služby probíhají v našich vlastních moderních zařízeních.

V případě, že pozůstalí potřebují z libovolných důvodů odložit rozloučení, není to pro nás žádný problém. Zesnulého uložíme do doby konání pohřbu do speciálního mrazicího boxu.

Pohřební ústav ELPIS si zakládá na důstojném zacházení se zemřelými a nadstandardní úpravě. Proto vyžadujeme od pozůstalých fotografii zemřelého pro co nejdůstojnější rozloučení.

K úpravě zesnulých patří

Uložení zemřelých v chladicím nebo mrazicím zařízení

Vyšší hygienické zaopatření

Drobné rekonstrukce
po nehodách nebo pitvách

Oblečení do šatů nebo rubáše
(smuteční košile)

Thanatopraxe
(konzervace)

Balzamace
(úplná balzamace)

Vyšší hygienické zaopatření

Pokud se chcete se zemřelou osobou rozloučit u otevřené rakve, doporučujeme využít služby vyšší hygienické zaopatření, na kterou je tým pracovníků pohřebního ústavu ELPIS certifikován.

Tato moderní metoda zaopatření zesnulého je založena na speciální kosmetické a fyziologické úpravy celého těla zesnulého, především obličeje a rukou. Cílem je, aby zesnulý vypadal v rakvi, jakoby jen klidně spal. 

 

Oblečení

Oblečení doneste s sebou do naší kanceláře.

Jestliže nemůžete zajistit odpovídající oblečení, oblékneme zesnulého do smuteční košile (rubáše), nebo oblečení zakoupíme.

 

Balzamace / thanatopraxe konzervace

Metoda úpravy těla zemřelého, která se využívá v případech, kdy je zesnulý vystavován i několik týdnů po smrti při pokojové teplotě, aniž by bylo třeba jej chladit.

Jedná se o napuštění těla zemřelého speciálními konzervačními látkami. Po takovýchto úpravách se zpomalí nebo zastaví proces posmrtných změn těla zesnulého. Při převozu zemřelého do zahraničí je do některých zemí balzamace vyžadována.


Výstav zemřelého, neboli otevření rakve před nebo i během obřadu, provádí naše pohřební služba v souladu se zákonnými předpisy České republiky.

Nahoru