Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Pohřební ústav ELPIS

  • Úspěšně realizujeme smuteční rozloučení již přes 30 let

Tváří v tvář

Tým rodinného pohřebního ústavu ELPIS úspěšně realizuje smuteční rozloučení již přes 30 let. Na prvním místě je u nás péče a zacházení se zesnulým včetně osobního přístupu ke každému klientovi. Našim cílem je, aby lidé byli s našimi službami a přístupem spokojeni a nebáli se nás doporučit známým.

Disponujeme vlastním chladicím zařízením, zaopatřovací i rozlučkovou místností. Patříme ke špičce v oboru zaopatřování a péče o zesnulé nejen v Praze a okolí. Pokud chcete dopřát Vašemu zemřelému jednu z nejlepších péčí, obraťte se na náš profesionální tým zaopatřovatelů s kosmetičkami.

Pro rozloučení se zesnulým u otevřené rakve, doporučujeme provést vyšší odbornou úpravu ve formě hygienického zaopatření. Jsme transparentní pohřební službou a nebojíme se ukázat, v jakém prostředí se Váš blízký do doby pohřbu nachází.

Jednou z našich nesporných výhod je i vlastní Květinové studio s nepřetržitou nabídkou absolutně čerstvých květin. Naše floristky zpracují Vaše požadavky buď dle katalogového výběru, nebo dle potřeb na přání. Vedle tradičních vazeb můžeme připravit i naprosto fantaskní, či umělecké květinové dary pro různé příležitosti.

Naše kanceláře

Kanceláře naší pohřební služby naleznete v Praze a okolí. Na kterékoli z nich Vám poskytneme kompletní služby spojené s pohřbem a obřadem.

Poradci pohřebního ústavu ELPIS Vám rádi vše vysvětlí a pomohou s výběrem rozloučení a zajistí všechny náležitosti pohřbu.

Všechny naše kanceláře

O nás

Tým rodinného pohřebního ústavu ELPIS úspěšně realizuje smuteční rozloučení již přes 30 let. Na prvním místě je u nás péče a zacházení se zesnulým včetně osobního přístupu ke každému klientovi. Našim cílem je, aby lidé byli s našimi službami a přístupem spokojeni a nebáli se nás doporučit známým. Disponujeme vlastním chladicím zařízením, zaopatřovací i rozlučkovou místností. Patříme ke špičce v oboru zaopatřování a péče o zesnulé nejen v Praze a okolí. Pokud chcete dopřát Vašemu zemřelému jednu z nejlepších péčí, obraťte se na náš profesionální tým zaopatřovatelů s kosmetičkami. Pro rozloučení se zesnulým u otevřené rakve, doporučujeme provést vyšší odbornou úpravu ve formě hygienického zaopatření. Jsme transparentní pohřební službou a nebojíme se ukázat, v jakém prostředí se Váš blízký do doby pohřbu nachází.

r. 1990

V případě Vašeho zájmu můžete přijet do našeho pohřebního ústavu, kde Vám umožníme podílet se na samotném oblékání a následném uložení do rakve. Jsme připraveni splnit i náročnější požadavky, jako je sejmutí posmrtné masky, otisky dlaní a prstů, balzamace zesnulého, rekonstrukce po dopravní nehodě či pitvě apod.
Samotné rozloučení zajistíme a zrealizujeme kdekoliv v Praze a okolí, nebo i celé ČR. Pro naše zákazníky nabízíme nejširší nabídku pohřebních limuzín v Praze a okolí. Dbáme na to, aby i v kostelích a kaplích bylo rozloučení co nejdůstojnější. Proto jezdíme vždy dvěma vozy – pohřební limuzínou s rakví zesnulého a technickým vozidlem, které dopravuje kompletní prostředky a vybavení pro daný pohřeb včetně květinové výzdoby z naší vazárny květin.

Disponujeme veškerým potřebným vybavením pro rozloučení v rodinném kruhu i pro velké pohřby se stovkami hostů. Je-li zapotřebí, zajistíme živou hudbu, audiovizuální projekci a ozvučení, autobus, či limuzíny pro svoz hostů na pohřeb a z pohřbu, spolupracujeme s bezpečnostní agenturou pro bezproblémový průběh rozloučení.
Součástí naší nabídky je i kompletní květinová výzdoba jakéhokoliv pietního aktu. V naší vazárně květinových darů připravujeme věnce, kytice, ikebany, koše, květinová srdce, a jiné, včetně tisku stuh.

I v případě tíživé finanční situace jsme připraveni zrealizovat důstojný odchod Vašeho blízkého. Nabízíme ekonomickou variantu pohřbu, kde se můžete se zesnulým osobně rozloučit, nechat mu zahrát oblíbené skladby, zavzpomínat na všechno dobré ve smuteční řeči. Zrealizujeme i pouhou kremaci. I v takových případech dbáme na splnění nejen zákonných podmínek, jako je rakev, úprava a oblečení zesnulého, ale i na samotnou důstojnost. Proto nepoužíváme papírové rakve a nevozíme zesnulé do kremace spolu s desítkami ostatních zesnulých, jako u některých jiných pohřebních služeb.

Po samotném pohřbu si mohou pozůstalí vybrat z velkého množství navazujících služeb. Při kremaci se jedná mimo jiné o okrasné urny, památeční sklo či šperk vyrobený ze skla a popela zesnulého, uložení urny i následné kamenické práce.

Pokud máte speciální přání na smuteční službu a nemáme ji v nabídce, neznamená to, že ji pro Vás nedokážeme zrealizovat. Právě naopak, jsme při našem osobním přístupu otevřeni Vašim specifickým požadavkům a jsme rádi, že můžeme zrealizovat smuteční rozloučení dle představ blízkých, jelikož oni potom mají krásný pocit, že udělali pro svého milovaného maximum.

Jsme přesvědčeni, že nabídka našich služeb, doplněná o prodej různého pohřebního zboží, spolu se snahou všech pracovníků Pohřebního ústavu ELPIS o poskytování nadstandardních služeb, vytváří dobrý základ pro to, aby si pozůstalí a smuteční hosté odnášeli z posledního rozloučení se svým blízkým sice smutnou vzpomínku, ale s pocitem, že vše proběhlo dle jejich představ a o jejich blízkého bylo na jeho poslední cestě dobře postaráno.

Pohřební ústav ELPIS vždy byl, je a věříme, že i v budoucnosti bude, významným podnikem v poskytování pohřebních služeb. Pozůstalí mají možnost projednat obstarání pohřbu v objednávkových kancelářích nejen v různých částech Prahy, ale i v Brandýse nad Labem , Neratovicích, Lysé nad Labem, Nymburce a Kralupech nad Vltavou , nebo pomocí počítače/mobilu z pohodlí domova na našich stránkách. Naši pracovníci Vás provedou celým procesem důstojného rozloučení, projednají kompletně přání pozůstalých ohledně provedení pohřebního obřadu a zajistí vše potřebné.

Na centrále našeho pohřebního ústavu působí i oddělení zahraničních zakázek, tzv. repatriací, které zajišťuje převozy našich občanů zesnulých v zahraničí zpět do vlasti, ale také převozy cizích státních příslušníků, zesnulých v České republice, do jejich vlasti. Pracovníci tohoto repatriačního oddělení mají bohaté zkušenosti s vyřizováním všech potřebných formalit a mají také mnoho kontaktů na pohřební služby po celém světě. Se zesnulým je vždy předána kompletní dokumentace k úmrtí tak, jak stanovují předpisy jednotlivých států.

Pohřební ústav ELPIS má profesionální personální a materiálové vybavení pro uspořádání velkých pohřebních obřadů, pořádaných především pro význačné osobnosti. V minulosti jsme zajišťovali i pohřeb prvního českého prezidenta pana Václava Havla.

Pohřební ústav ELPIS zajišťuje v souladu se zákonem číslo 256/2001 Sb. a s přihlédnutím k Evropské pohřební normě č. 15017, pro své zákazníky vše, co tento zákon nařizuje a norma doporučuje. Především se jedná o používání speciálních pohřebních vozidel a vlastních velkokapacitních chladicích zařízení, vlastních místností pro úpravu zesnulých a poskytování vyššího hygienického zaopatření. Balzamaci (thanatopraxe) zesnulých provádí v kolegiální spolupráci. Všichni spolupracovníci se zúčastňují pravidelných edukačních školení pro zajištění celoživotního funerálního vzdělávání v oboru.

 r. 2016

Reference našich klientů

Přečtěte si více než 200 hodnocení našich zákazníků

Dámy a pánové,
Ještě jednou bychom Vám jako rodina chtěli poděkovat za mimořádnou službu. Bylo to perfektní.
Děkujeme!

S pozdravem,
Ferdinand Schwarzenberg
Ferdinand Schwarzenberg
01. 02. 2024 Zdroj: E-mail
Vážení,
dovolte mi, abych vyjádřil srdečné poděkování vašemu týmu ELPIS za naprosto profesionální celkovou přípravu a realizaci služebního pohřbu našeho tragicky zesnulého kolegy, kapitána Policie ČR V. V. Jeho náhlá ztráta byla velkou ranou nejen rodině, ale i všem kolegům.
Empatický, skutečně lidský přístup vašich pracovníků zásadním způsobem přispěl k důstojnému průběhu smutečního obřadu, který tak byl tím, čím skutečně má být. Posledním rozloučením, vzpomínkou a uctěním památky.

Velké díky vám všem.
plk. dr. Jiří Ignác Laňka policejní kaplan
Dobrý den,
Před měsícem jsem u vás zařizovala kremaci maminky. Tímto bych strašně moc ráda poděkovala paní Ivetě Matysové která po telefonu byla nesmírně laskavá, když jsem jí týden v kuse volala a ptala se na to samé, s velkou laskavosti odpovídala na mé dotazy.
Když jsme do Motola jeli vyzvednout urnu, paní byla tak milá, že z člověka který prožívá velkou bolest v té chvíli opadl stres. Již dlouho jsem se nesetkala z někým kdo je opravdu na svém místě.
Moc Děkuji Johana S., dcera po zesnulé Kristýně Š.
Johana S. kancelář Motol
17. 02. 2023 Zdroj: E-mail
Dobrý den,
chtěla bych touto cestou velmi poděkovat paní Renatě Kubátové, za milý a přátelský přístup plný empatie a soucitu. U Vaší pohřební společnosti jsem začala vyřizovat pohřeb mé maminky před 14 dny. Zemřela v Diakonii v Krabčicích u Roudnice nad Labem. Já žiji s rodinou na severní Moravě, tudíž jsem se rozhodla pro Váš pohřební ústav, u kterého lze vše vyjednat po telefonu a emailu. Paní Kubátová ke mně byla velmi vstřícná a ochotná s čímkoliv pomoci. Vše mi vysvětlila a společně se nám na tu dálku podařilo sjednat pohřeb podle našich požadavků i přes veškeré potíže, které tuto událost komplikovaly. Pohřeb byl 14. 10. 2022 v krematoriu ve Strašnicích a vše proběhlo podle domluvy. Obřad byl pěkný a důstojný. Myslím si, že by se mamince moc líbil. Chtěla bych poděkovat i Vašim pracovníkům, kteří ve Strašnicích byli mou oporou svým citlivým jednáním a také děkuji všem, kteří se podíleli na úpravě a oblékání těla maminky. Byla hezká a jakoby spala. Děkuji moc za vše.

S pozdravem Petra G.
Petra G. kancelář Smíchov
17. 10. 2022 Zdroj: E-mail
Dobrý den, pane Kubíčku,

chtěla bych poděkovat za precizně připravený obřad uložení urny, který proběhl včera na hřbitově ve Vršovicích. Chování pracovníků pohřebního ústavu bylo velice profesionální a vstřícné, což přispělo k důstojnému průběhu obřadu.
Dana L. kancelář Bulovka
Dobrý den,

moc Vám děkuji. Zároveň moc děkuji p Petře Podroužkové za krásný a citlivý přístup kterým se snažila pomocí v této těžké chvíli. Odcházela jsem s pocitem, že bude o maminku na poslední cestě dobře postaráno. Jsem moc spokojena a přeji Vám více takových zaměstnanců.

Ještě jednou děkuji
Jarmila H. kancelář Brandýs nad Labem
Vážená pani Podroužková,

rozlúčka s mojim milovaným partnerom sa odohrávala vo velmi dostojnej atmosfére, umocnenej krásnym priestorom Malej obradnej sieni v Strašniciach. Chcem sa Vám aj touto formou poďakovať za pomoc v neľahkej chvíli.
Mária H. kancelář Brandýs nad Labem
Dobrý den,

velmi moc bych Vám chtěla poděkovat, kytice byla nádherná, díky té směsi květin výjimečná a vlastně veselá a přesně takto na našeho kamaráda a kolegu vzpomínáme.

Děkuji Vám velmi moc
Eva K. květinový servis


Jsme nejlépe hodnocená pohřební služba z Prahy a okolí

5,0 / 5

4,8 / 5

Nahoru