Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Pohřby Pohřeb s obřadem Netradiční pohřby

Netradiční pohřby dle vlastních představ

 • Pohřby v přírodě, neformální setkání
 • Rozloučení v kruhu rodinném v naší rodinné rozlučkové
  místnosti ELPIS

Objednat pohřeb on-line Domluvte si schůzku

Balíček

Netradiční pohřby s obřadem

od 38 999 Kč
 Možnost i na splátky

Objednat pohřeb on-line

Kontaktujte nás

V rámci netradičních pohřbů nabízíme

Pohřeb na oblíbeném místě - Open air

 • Tíha ztráty milované osoby, podtržená ještě chrámem smrti v podobě obřadní síně – to nemusí být kombinace pro každého.
 • Nabízíme proto širokou paletu rozloučení pod širým nebem, která uspořádáme na přípustném místě, které měla zesnulá osoba ráda. Může se jednat jak o veřejný, tak soukromý prostor.
 • Obřad lze uspořádat jako rozloučení s rakví, ale i následně po kremaci jako rozloučení s urnou. Náš pohřební koordinátor vám pomůže připravit a vymyslet i stylizovaný obřad dle vašich představ.
 • Krásná rozloučení lze uspořádat i na březích řek, jezer, rybníků, ale i například v místě bydliště, na chatě nebo na jiném, zesnulému oblíbeném místě (fotbalové hřiště, hasičská stanice, restaurace apod.).

Objednat pohřeb on-line Kontaktujte nás

Rozloučení v kruhu rodinném v naší rozlučkové místnosti ELPIS

 • Ideální forma rozloučení pokud jste pouze v malém rodinném či přátelském kruhu,
 • nebo chcete absolutní soukromí,
 • případně se chcete před oficiálním obřadem rozloučit v kruhu nejbližších.
 • Stejně jako v případě uspořádání Rozloučení s urnou nebo pro případy specifických náboženských obřadů před oficiálním aktem, pro tyto všechny a mnohé další potřeby slouží naše vlastní Rozlučková místnost. Zaručí vám absolutní klid beze stresu, širokou možnost audio – vizuálních projekcí, ale i možnost rezervovat si přesně tolik času, kolik potřebujete. Nikým nerušeni, nikým omezováni - neformální a velmi osobní forma rozloučení v naší místnosti na Praze-východ (Kostelec nad Labem).

Objednat pohřeb on-line Kontaktujte nás

Rozloučení v Domě smutku

 • Klasické rodinné rozloučení proběhne s pomocí pohřebního koordinátora doma, na zahradě nebo na chatě za přítomnosti rodiny, sousedů a pozvaných hostů.
 • Díky moderním technologiím, jako je přenosné chladicí zařízení dokážeme zajistit nerušený průběh i v teplejších dnech.
 • Jedná se o klasickou formu rozloučení ze starých časů, kdy po rozloučení všech příchozích je tělo umístěné v rakvi odvezeno ke kremaci nebo jde z domu smuteční průvod na místní hřbitov, kde je rakev s tělem uložena do hrobu či hrobky.

Objednat pohřeb on-line Kontaktujte nás

Pohřby v souladu s přírodou - Eko pohřby

 • Pokud se rozhodnete pro obřad s důrazem na ekologii a udržitelnost, kdy zemřelá osoba je ke kremaci připravena v ekologickém oblečení, v ekologické rakvi, pak je možná žádoucí celý cyklus zakončit v našem Lese vzpomínek.
 • Hlavním bodem tohoto aktu je uložení eko urny do země a nad ní se následně zasadí sazenice stromku dle předchozího výběru pozůstalých.
 • Vzniká tak část soukromého lesa, který obhospodařuje naše společnost s cílem vytvoření jedinečného rozmanitého ekosystému. Les je udržován pouze z pohledu pořádku a bezpečnosti pro návštěvníky a veškerý život lesa je v rukou přírody. Uložení ostatků je zaměřeno pomocí GPS souřadnice a označeno pamětní cedulkou se jménem a daty narození/úmrtí.
 • Pokud si rodina bude přát, můžeme dohodnout obřad i akt uložení urny v Lese vzpomínek, který je součástí Ďáblického hřbitova.

Objednat pohřeb on-line Kontaktujte nás

Uložení urny ke kořenům v Lese vzpomínek

 • Přírodní hřbitov v areálu hřbitova v pražských Ďáblicích.
 • Les vzpomínek je prostorem, kde se snoubí úcta k zemřelým s úctou k přírodě. Místo náhrobních kamenů zde najdete památeční stromy, místo trávníku jahodník a konvalinky.
 • Les vzpomínek je koncipován jako přátelské místo pro pozůstalé, kteří zde mohou hledat vlastní cesty rozloučení a vzpomínání.
 • Návštěva hrobu Vašeho blízkého může být zároveň výletem do lesa, na louku a díky land-artovým objektům i procházkou lesní galerií...

Objednat pohřeb on-line Kontaktujte nás

Cesta k moři, do nebe, do hor

 • Nevšedním obřadem pro pozůstalé milovníků vody a dálek nebo světoběžníků a dobrodruhů je obřad s rozptylem do řeky.
 • Obřady vykonáváme v příznivých měsících přímo z paluby lodi, s možností výběru, zda do Labe, Vltavy nebo až za soutokem obou řek.
 • Pokud zesnulá osoba milovala létání, nebo hory, umíme uspořádat i rozptyl z balónu, nebo rozptyl v horách.

Objednat pohřeb on-line Kontaktujte nás

Po stopách života

 • Jsou lidé, kteří jsou naprosto nespoutaní, a stejnou zanechají i svoji stopu v našem světě. Je těžké pro takového člověka uspořádat rozloučení na oblíbeném místě, když byl všudezdejší.
 • Pro tyto případy lze uspořádat putování Po stopách života, kdy společně vytyčíme trasu a na každé zastávce odsypeme pomocí rozptylové hole malou hromádku popela.
 • Službu lze objednat i se službami našeho fotografa, kdy vznikne krásné vzpomínkové album, nebo videozáznam.
 • Fotografie míst lze opatřit i GPS souřadnicemi. 
 • Tento speciální obřad vyžaduje pečlivé plánování, proto je třeba objednat osobně.

Objednat pohřeb on-line Kontaktujte nás

od 38 999 Kč
Možnost i na splátky

Nevybrali jste si?
Nabízíme i tyto pohřby

Pomůžeme Vám vyřešit
všechny starosti s pohřbem

Kompletní servisa rychlé jednání

Kompletní servis
a rychlé jednání

Osobní přístupa empatie

Osobní přístup
a empatie

Dostupnéceny

Dostupné
ceny

Široký výběrsmutečních předmětů

Široký výběr
smutečních předmětů

Profesionalita30 let tradice

Profesionalita
30 let tradice

Co budete potřebovat

Občanský průkaz objednavatele
nutné
Oblečení pro zemřelého
vhodné
Občanský průkaz zemřelého
je-li k dispozici
Fotografie zemřelého pro úpravu
vhodné
List o prohlídce zemřelého
je-li k dispozici

Reference našich klientů

Přečtěte si více než 200 hodnocení našich zákazníků

Dámy a pánové,
Ještě jednou bychom Vám jako rodina chtěli poděkovat za mimořádnou službu. Bylo to perfektní.
Děkujeme!

S pozdravem,
Ferdinand Schwarzenberg
Ferdinand Schwarzenberg
01. 02. 2024 E-mail
Vážení,
dovolte mi, abych vyjádřil srdečné poděkování vašemu týmu ELPIS za naprosto profesionální celkovou přípravu a realizaci služebního pohřbu našeho tragicky zesnulého kolegy, kapitána Policie ČR V. V. Jeho náhlá ztráta byla velkou ranou nejen rodině, ale i všem kolegům.
Empatický, skutečně lidský přístup vašich pracovníků zásadním způsobem přispěl k důstojnému průběhu smutečního obřadu, který tak byl tím, čím skutečně má být. Posledním rozloučením, vzpomínkou a uctěním památky.

Velké díky vám všem.
plk. dr. Jiří Ignác Laňka policejní kaplan
Dobrý den,
Před měsícem jsem u vás zařizovala kremaci maminky. Tímto bych strašně moc ráda poděkovala paní Ivetě Matysové která po telefonu byla nesmírně laskavá, když jsem jí týden v kuse volala a ptala se na to samé, s velkou laskavosti odpovídala na mé dotazy.
Když jsme do Motola jeli vyzvednout urnu, paní byla tak milá, že z člověka který prožívá velkou bolest v té chvíli opadl stres. Již dlouho jsem se nesetkala z někým kdo je opravdu na svém místě.
Moc Děkuji Johana S., dcera po zesnulé Kristýně Š.
Johana S. kancelář Motol
17. 02. 2023
Dobrý den,
chtěla bych touto cestou velmi poděkovat paní Renatě Kubátové, za milý a přátelský přístup plný empatie a soucitu. U Vaší pohřební společnosti jsem začala vyřizovat pohřeb mé maminky před 14 dny. Zemřela v Diakonii v Krabčicích u Roudnice nad Labem. Já žiji s rodinou na severní Moravě, tudíž jsem se rozhodla pro Váš pohřební ústav, u kterého lze vše vyjednat po telefonu a emailu. Paní Kubátová ke mně byla velmi vstřícná a ochotná s čímkoliv pomoci. Vše mi vysvětlila a společně se nám na tu dálku podařilo sjednat pohřeb podle našich požadavků i přes veškeré potíže, které tuto událost komplikovaly. Pohřeb byl 14. 10. 2022 v krematoriu ve Strašnicích a vše proběhlo podle domluvy. Obřad byl pěkný a důstojný. Myslím si, že by se mamince moc líbil. Chtěla bych poděkovat i Vašim pracovníkům, kteří ve Strašnicích byli mou oporou svým citlivým jednáním a také děkuji všem, kteří se podíleli na úpravě a oblékání těla maminky. Byla hezká a jakoby spala. Děkuji moc za vše.

S pozdravem Petra G.
Petra G. kancelář Smíchov
17. 10. 2022
Dobrý den, pane Kubíčku,

chtěla bych poděkovat za precizně připravený obřad uložení urny, který proběhl včera na hřbitově ve Vršovicích. Chování pracovníků pohřebního ústavu bylo velice profesionální a vstřícné, což přispělo k důstojnému průběhu obřadu.
Dana L. kancelář Bulovka
Dobrý den,

moc Vám děkuji. Zároveň moc děkuji p Petře Podroužkové za krásný a citlivý přístup kterým se snažila pomocí v této těžké chvíli. Odcházela jsem s pocitem, že bude o maminku na poslední cestě dobře postaráno. Jsem moc spokojena a přeji Vám více takových zaměstnanců.

Ještě jednou děkuji
Jarmila H. kancelář Brandýs nad Labem
Vážená pani Podroužková,

rozlúčka s mojim milovaným partnerom sa odohrávala vo velmi dostojnej atmosfére, umocnenej krásnym priestorom Malej obradnej sieni v Strašniciach. Chcem sa Vám aj touto formou poďakovať za pomoc v neľahkej chvíli.
Mária H. kancelář Brandýs nad Labem
Dobrý den,

velmi moc bych Vám chtěla poděkovat, kytice byla nádherná, díky té směsi květin výjimečná a vlastně veselá a přesně takto na našeho kamaráda a kolegu vzpomínáme.

Děkuji Vám velmi moc
Eva K. květinový servis


Jsme nejlépe hodnocená pohřební služba z Prahy a okolí

5,0 / 5

4,8 / 5

Nahoru