Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Zajímavosti Nejznámější hřbitovy světa: benátský San Michele

Nejznámější hřbitovy světa: benátský San Michele

Benátských hřbitov San Michele, také nazývaný Ostrovem mrtvých, patří mezi jediné hřbitovy, kam se mrtví převáží po vodě.

Benátských hřbitov San Michele, také nazývaný Ostrovem mrtvých, patří mezi jediné hřbitovy, kam se mrtví převáží po vodě.

Hřbitov na ostrově

Tento hřbitov dostal název podle ostrova San Michele. Najdete ho v Itálii nedaleko známých Benátek. Lodí je to z jejich centra jen pár minut. Ani městská lodní doprava nezapomíná na toto místo. Cestujících však bývá oproti turistickým památkám velmi málo. Nejčastějšími návštěvníky jsou místní lidé s konvičkami a květinami. Ostrov je celý obehnaný vysokou zdí z cihel, aby měli mrtví po smrti klid a nerušilo je nic z okolí.

Místo zdobí různé dřeviny a vysoké cypřiše. Za zmínku stojí jistě i architektura kostela, kaplí, altánů a zídek.

Vznik

O založení hřbitova rozhodl Napoleon Bonaparte, který po obsazení Itálie zakázal pohřbívat mrtvé přímo v Benátkách. Místo věznice, která tu doposud stála, zde vznikl v roce 1807 hřbitov.

Známé osobnosti

Místo posledního odpočinku zde našli známé osobnosti jako Ezra Pound, Igor Stavinsky, nebo slavný choreograf Sergej Ďagilev.

Pokud plánujete cestu do italských Benátek, jistě stojí za to toto místo navštívit, projít se zde a zavzpomínat na naše vlastní předky.

Zpět na přehled

Nahoru