Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Zajímavosti Nejznámější hřbitovy světa: Arlingtonský národní hřbitov

Nejznámější hřbitovy světa: Arlingtonský národní hřbitov

Při návštěvě Arlingtonského národního hřbitova na vás dýchá americká historie a úcta k lidem, kteří ve svém životě bojovali a pracovali pro svou zemi.

Při návštěvě Arlingtonského národního hřbitova na vás dýchá americká historie a úcta k lidem, kteří ve svém životě bojovali a pracovali pro svou zemi.

Arlingtonský národní hřbitov je jeden z nejvěhlasnějších a nejznámějších amerických hřbitovů. Byl založen v období americké občanské války. I přes relativně malou vzdálenost od Bílého domu a Pentagonu se ale nenachází na území Washingtonu D.C., nýbrž těsně za hranicemi Virginie.

Statisíce pochovaných

Hřbitov slouží jako poslední odpočinek pro více než 400 000 zesnulých a uloženo je zde navíc ještě přes 5000 uren. A čísla stále rostou.

Jsou zde převážně pochovaní američtí veteráni a vojáci padlí v americké občanské válce, válce v Iráku a Afganistanu. První pohřeb se na Arlingtonském národním hřbitově konal 13. května 1864.

Rozloha

Projít hřbitov během jedné návštěvy je téměř nemožné. Nejlepší je zvolit si v předstihu trasy a místa, která chce člověk navštívit. Celý hřbitov je rozdělen do 70 sekcí a svou plochou je opravdu rozlehlý. Hřbitov se postupně rozšiřuje a zabírá další okolní pozemky. Lidí, kteří mají zájem o uložení tělesných ostatků nebo urny na Arlingtonském národním hřbitově totiž neubývá. A to i přesto, že pro poslední odpočinek na tomto prominentním místě musí být splněny striktně stanovené podmínky.

national cementary

Osobnosti

Je zde pochováno také mnoho známých osobností. Patří mezi ně John Fitzgerald Kennedy, Jacqueline Kennedyová, Robert Kennedy, Hiram Bingham, William Howard Taft, William F. Halsey a další.

Arlington House

Arlington house je nejznámější a nejvýraznější stavba celého hřbitova. Stojí na kopci a je z ní výhled na řeku Potomac i celý Washington.

Místo posledního odpočinku J. F. Kennedyho a jeho bratra

Jde o jedno z nejznámějších a také často navštěvovaných míst tohoto hřbitova. Poznáte ho podle bílého kříže, kamenných desek a věčného ohně. Společně s prezidentem J. F. Kennedym a jeho bratrem senátorem Robertem F. Kennedym zde odpočívají i další členové této rodiny.

Memorial Amphitheatre

Amfiteátr postavený z mramoru byl dokončen v roce 1921. V dnešní době slouží ke shromáždění při výjimečných příležitostech, jako jsou státní pohřby a Den veteránů.

Hrob neznámého vojáka

Jednotné číslo v tomto názvu není zcela přesné. Nachází se zde ostatky vojáků z 1. a 2. světové války a Korejské války. U Hrobu neznámého vojáka drží hlídku přes celý den stráž. Ta se střídá v létě každou půlhodinu a v zimě každou hodinu. Tato událost má přesná pravidla a pro mnoho přihlížejících diváků slouží jako vyhledávaná atrakce.

Zpět na přehled

Nahoru