Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Zajímavosti Hřbitovní architektura a design

Hřbitovní architektura a design

Architektura obecně prochází neustálým vývojem a změnami. Stejně tak je tomu i u architektury hřbitovní. Jaké jsou aktuální trendy hřbitovního designu?

Posvátné místo

Hřbitovy jsou odjakživa považovány za místo klidu a odpočinku. V mnohých z nás vzbuzují nostalgii, v některých smutek a odloučení a pro někoho jsou hřbitovy každodenním spojníkem s milovanou osobou. Hřbitovy jsou ale také místem vyobrazujícím architekturusochařství a design.

Funerální kulturu ovlivnila stejně jako nás samotné především doba. Dodnes nás uchvátí pohled na velkolepé rodinné hrobky či pomníky z dob minulých. Bohužel toto období zaznamenalo značný úpadek a téma smrti se stalo tabu. Některé hřbitovy byly rušeny, jiné zpustly.

Řekněte ano designu

V posledních letech se vrací téma funerální kultury a designu opět na scénu. Osobitost pomníků a pohřebních míst, jejich estetická hodnota, propracovanost a design získávají na síle. Na trhu se objevují náhrobky na míru, urny z olšového dřeva, sochařské urny nebo porcelánové urny se zdobením. Hřbitovní vázy také nabírají na kráse a zapomenout nesmíme ani na hřbitovní věnce a květiny.

Moderní umění

Tyto moderní kousky nám mohou pomoci k důstojnému a pečlivému rozloučení s našimi blízkými a zároveň pomohou pozvednout uvadajíc funerální kulturu. Pokud vás zajímá, jak současné trendy ovlivňují tak tradiční téma jako je pohřební architektura, můžete se inspirovat a pokochat uměním mladých vítězů funerálního designu. Udělejme z našich hřbitovů opět důstojná místa klidného spánku.

Zpět na přehled

Nahoru