Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Smuteční katalog Hudba

Hudba

Smuteční hudbu náš pohřební ústav zajišťuje podle Vašeho přání

Hudba dle nabídky obřadní místnosti

Hudba dle nabídky obřadní místnosti, kde bude obřad probíhat.

Naše smluvní obřadní místnosti disponují širokou databází hudby různých žánrů, z které si jistě vyberete. Kvalitní reprodukci zajišťuje na místě instalovaná aparatura.

POHŘEBNÍ ÚSTAV ELPIS JE SCHOPEN REALIZOVAT AUDIO-VIDEO PRODUKCI NA VŠECH SVÝCH OBŘADECH PO PŘEDCHOZÍM PROJEDNÁNÍ.

Saxofonista hrající při pohřebním obřadu na hřbitově.

Externí živá hudba na pohřeb

Pohřební kapely na průvod zajišťujeme primárně pro naše zákazníky, jinde po domluvě.

Spolupracujeme s více hudebními partnery. Hudební tělesa, případně sólisty jsme schoplni také zajistit. 

  • Zpěv
  • Žesťové, dechové i houslové nástroje
  • Saxofonista
  • Žesťová kapela
  • Velké kapely pro větší pohřební průvody 12 nebo i 24 členů
  • Pro vystoupení jsme schopni zajistit vše potřebné, zejména místo, elektrickou energii, úpravu květinových darů s ohledem na účinkující a ještě mnohem více dle potřeb objednavatele a nároků hudebního tělesa. V případě potřeby Vám rádi naši zkušení zaměstnanci poradí.

Živá hudba před kostelem.

Hudba dodaná objednavatelem

Reprodukovanou hudbu, kterou pozůstalí dodají na svém CD / DVD / flash disku.

Tuto hudbu přehrajeme během obřadu na naší aparatuře.

Hudba na vlastním nosiči 

Ve výjimečných případech se může stát, že přinesené soubory nelze přehrát. Na vině je většinou poškozený Flashdisk, špatně vypálené, nebo poškrábané cd, poškozený, či nekompatibilní soubor, aby se této situaci předešlo, je vhodné přinést soubory na dvou nosičích v různých formátech. Například jeden Flashdisk, kde jsou skladby ve formátu MP3 a záložní Flashdisk (nebo CD), kde jsou skladby ve formátu WMA, OGG. Za kvalitu a správnou funkčnost přinesených souborů nemůžeme ručit!


Přinesené soubory musí být očíslovány v pořadí v jakém se mají během obřadu přehrávat (neplatí pro hudební cd ve formátu cd audio).

Příklad 

  • 01 Až mě andělé
  • 02 Tam u nebeských bran
  • 03 Nabucco
  • 04 Ave Maria

Pokud nejsou soubory takto očíslovány nelze zaručit, že budou během obřadu skladby přehrány ve správném pořadí. Každá skladba by měla být nahrána ve svém souboru, nedoporučuje se spojovat dvě a více skladeb do jednoho souboru. Tedy pokud mají během obřadu zaznít čtyři skladby, tak na Flashdisku by měly být čtyři samostatné soubory.

Audiovizuální projekce

Ve smuteční obřadní síni Krematoria Motol, Ústřední obřadní síni na Olšanských hřbitovech a v Nové obřadní síni na Olšanských hřbitovech lze během obřadu na velkoplošné obrazovce pomítat přinesené fotografie či videa. Přinesené soubory mohou být na USB Flashdisku nebo CD.

Pro obřad lze použít pouze jeden z typů audiovizuální projekce! (fotografii, video).

VIDEO, doporučené formáty

Typ souborů: AVI, MPEG4, MKV může obsahovat i zvukovou stopu, poměr stran: 16:9 doporučené maximální rozlišení: 1920 × 1080
* doporučená maximální velikost: 500mb
** výrazně vyšší rozlišení a velikost může způsobit problémy s plynulostí videa.

Powerpointová prezentace, doporučené formáty

Jen v Nové obřadní síni Olšany.
Typ souborů: nejlépe PPT, PPTX, ale lze i PPS, PPSX poměr stran: 16:9 doporučené maximální rozlišení: 1920 × 1080 výrazně vyšší rozlišení může způsobit problémy s plynulostí prezentace.

Fotografie

Doporučené formáty: typ souborů: JPG, JPEG, BMP, PNG poměr stran: 16:9 doporučené maximální rozlišení: 1920 × 1080
** výrazně vyšší rozlišení může prodloužit dobu načtení snímku a tím i neočekávaně prodloužit celkový čas projekce fotografií. 

Počet fotografií není omezen, ale je vhodné zvolit takový počet fotek, aby se během obřadu snímky zobrazovaly v dostatečně dlouhém intervalu - minimální doba zobrazení snímku jsou 4 vteřiny. Jeli celková délka obřadu třeba 20 minut a má-li se během obřadu promítnout například 50 snímků, pak bude jeden snímek zobrazen cca 18 vteřin (15 minut × 60 vteřin: 50 snímků). 

Pořadí a značení souborů

Soubory s fotografiemi musí být očíslovány v pořadí, v jakém se mají během obřadu zobrazovat. Pokud nebude promítáno více než 99 snímků (souborů) stačí číslovaní v dvojciferném formátu, značení musí být včetně nuly na začátku, příklad: 01, 02, …07, …10, …15, …30, …80, …98, 99. 

Pokud bude promítáno více než 99 snímků (souborů) musí být číslování v trojciferném formátu, značení musí být četně nul na začátku, příklad: 001, 002, …007, …010, …015, …030, …080, …098, 099, 100, 101, …107, …110, atd.
Projekce na obrazovce platí pro obřadní síň Motol, Nová obřadní síň Olšany, Ústřední obřadní síň Olšany.

Pokud si přejete podklady k promítání zpracovat ze zaslaných elektronických, nebo tištěných fotografií, obraťte se na naše kanceláře. Fotografie i video lze nakombinovat i s hudbou, která ozvučí celý obřad.

Konzultace smuteční hudby Po - Pá od 8:00 do 16:00 hodin

Strašnice krematorium 607 133 876 obřadník 274 770 241 kancelář

Nová obřadní síň Olšany 602 555 570 obřadnice

Obřadní síň Motol 257 218 080 kancelář

Ústřední obřadní síň Olšany 774 658 336 hudebnice

Nahoru