Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Užitečné informace Symbolika pohřebních květin

Symbolika pohřebních květin

Slyšeli jste někdy o květomluvě? V minulosti bylo obdarování květinami nenásilnou formou komunikace. Květiny byly zašifrovaným vzkazem pro ostýchavce nebo osoby, které nedokázaly slovně vyjádřit své pocit.

Slyšeli jste někdy o květomluvě? V minulosti bylo obdarování květinami nenásilnou formou komunikace. Květiny byly zašifrovaným vzkazem pro ostýchavce nebo osoby, které nedokázaly slovně vyjádřit své pocit

Květiny patří nejen k oslavám, ale i k smutečním událostem. Každá květina má svou symboliku a význam. Květiny, které darujete by měly vyprávět příběh o vztahu, který jste se zesnulou osobou měli. Byla to vaše láska? Blízký člen rodiny? Kamarád? Vyberte osobitou květinu a věnujte pozornost tomu, co skutečně říkají.

Význam jednotlivých druhů

Tradiční růže

Růže jsou velmi oblíbenou květinou. Zaměřit bychom se měli na jejich počet a barvu. Předání jedné růže vyjadřuje trvalou lásku k zesnulému a pokud je navíc růže ve tmavé karmínové barvě vyjadřuje smutek. Bílé růže vyobrazují pokoru, nevinnost a mladistvost. Červené růže respekt, lásku a odvahu. Růžové růže symbolizují lásku, milost a uznání. Žluté růže značí přátelství a silné vazby.

Věčná lilie

Lilie je jednou z nejčastěji požívaných květin na pohřby. Symbolizují nevinnost, která se obnovila spolu s duší zemřelého. Bílé lilie znázorňují čistotu a orientální lilie věčný život.

Tulipány, orchideje a chryzantémy

Velmi oblíbené jsou také tulipány, které jsou považovány za symboliku dokonalé lásky, elegance a milosti. Červené vyjadřují lásku, žluté veselost a bílé odpuštění. Orchideje bez ohledu na barvu vyjadřují hlubokou a nekonečnou lásku. Pokud koukáte po chryzantémách, nešlápnete vedle. Vyjadřují smutek, upřímnost a loajalitu.

Zpět na přehled

Nahoru