Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Užitečné informace Nekalé pohřební praktiky

Nekalé pohřební praktiky

Ztrátu milovaného člověka často doprovází nekontrolovatelný nával emocí. V období smutku je pro člověka velmi těžké normálně fungovat, natož se starat o všechny povinnosti, které se zařizováním pohřbu přicházejí.

Rodiny procházející obdobím smutku bývají občas obětmi nekalých obchodních praktik pohřebních služeb. I v tomto případě tedy platí pravidlo důvěřuj, ale prověřuj.

Není všechno zlato, co se třpytí

Při výběru rakve, buďte obezřetní. Pohřební služby vystavují ve výběrových místnostech často jen nejdražší modely. Nebojte se požádat o ceník a pokud je to možné i o katalog celkové nabídky. Jednou z variant by také moha být koupě přímo od výobce. S rozmyslem vybírejte i květinou výzdobu. Doporučujeme především nákup smutečních kytic přes internet.  Vybírat můžete mimo jiné i z našeho e-shopu. Dobrou volbou mohou být květinové koše.

pohřební praktiky

Pozor na skryté poplatky

Pečlivě si pročítejte co podepisujete. Některé pohřební síně nabízejí pronájem za velmi nízkou cenu. Vsází totiž na poznámky pod čarou nebo malý těžko čitelný odstavec, ve kterém vám naúčtují velké množství skrytých poplatků. Výsledná částka pak může přerůst do opravdu obřích rozměrů, a protože jste smlouvu podepsali, není cesty zpět.

Rozhodujte sami za sebe

Přidat do rakve gumové těsnění? Balzamovat tělo? Pokud se vám doplňkové služby pohřebních ústavů nelíbí nenechte si je vnucovat. A pokud se na vašem konečném vyúčtování objeví položka, které nerozumíte, nebojte se ozvat.

Vyhněte se podvodníkům

Před zařizováním samotného pohřbu prověřte svojí pohřební službu. Ověřte si její působnost na internetu, ptejte se a nenechte se oklamat. Nesvěřujte pohřební úkony do ruky někomu, kdo zaklepal na vaše dveře a slíbil za málo peněz hodně muziky.

I přesto, že je období smutku velmi těžkým mezníkem života, buďte silní a nenechte se oklamat podvodníky. Držet v rodině při sobě a být oporou pro druhé je receptem na každou nepříjemnost. 

Zpět na přehled

Nahoru