Úprava zesnulých

Naši certifikovaně vyškolení pracovníci používají k úpravě zemřelé osoby ty nejmodernější metody a technologie. Cílem je, aby při vystavení vypadal co nejlépe, jako když v klidu spí. Konečné úpravy zesnulého se snažíme provádět podle individuálních přání objednavatele pohřbu. Všechny tyto služby probíhají v našich vlastních moderních zařízeních.

V případě, že pozůstalí potřebují z libovolných důvodů odložit rozloučení, není to pro nás žádný problém. Zesnulého uložíme do doby konání pohřbu do speciálního mrazicího boxu.

Pohřební ústav ELPIS si zakládá na důstojném zacházení se zemřelými a nadstandardní úpravě. Proto vyžadujeme od pozůstalých fotografii zemřelého pro co nejdůstojnější rozloučení.

K úpravě zesnulých patří

  • Uložení zemřelých v chladicím nebo mrazicím zařízení (disponujeme vlastním chladicím zařízením)
  • Vyšší hygienické zaopatření
  • Drobné rekonstrukce po nehodách nebo pitvách
  • Oblečení do šatů nebo rubáše (smuteční košile)
  • Thanatopraxe (konzervace)
  • Balzamace (úplná balzamace)

Vyšší hygienické zaopatření

Pokud se chcete se zemřelou osobou rozloučit u otevřené rakve, doporučujeme využít služby vyšší hygienické zaopatření, na kterou je tým pracovníků pohřebního ústavu ELPIS certifikován. Tato moderní metoda zaopatření zesnulého je založena na speciální kosmetické a fyziologické úpravy celého těla zesnulého, především obličeje a rukou. Cílem je, aby zesnulý vypadal v rakvi, jakoby jen klidně spal. 

Oblečení

Oblečení doneste s sebou do naší kanceláře. Jestliže nemůžete zajistit odpovídající oblečení, oblékneme zesnulého do smuteční košile (rubáše), nebo oblečení zakoupíme.

Balzamace / thanatopraxe konzervace

Metoda úpravy těla zemřelého, která se využívá v případech, kdy je zesnulý vystavován i několik týdnů po smrti při pokojové teplotě, aniž by bylo třeba jej chladit. Jedná se o napuštění těla zemřelého speciálními konzervačními látkami. Po takovýchto úpravách se zpomalí nebo zastaví proces posmrtných změn těla zesnulého. Při převozu zemřelého do zahraničí je do některých zemí balzamace vyžadována.

Výstav zemřelého, neboli otevření rakve před nebo i během obřadu, provádí naše pohřební služba v souladu se zákonnými předpisy České republiky.

Facebook Instagram
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace