O nás

Tým rodinného pohřebního ústavu ELPIS úspěšně realizuje smuteční rozloučení již přes 30 let. Na prvním místě je u nás péče a zacházení se zesnulým včetně osobního přístupu ke každému klientovi. Našim cílem je, aby lidé byli s našimi službami a přístupem spokojeni a nebáli se nás doporučit známým. Disponujeme vlastním chladicím zařízením, zaopatřovací i rozlučkovou místností. Patříme ke špičce v oboru zaopatřování a péče o zesnulé nejen v Praze a okolí. Pokud chcete dopřát Vašemu zemřelému jednu z nejlepších péčí, obraťte se na náš profesionální tým zaopatřovatelů s kosmetičkami. Pro rozloučení se zesnulým u otevřené rakve, doporučujeme provést vyšší odbornou úpravu ve formě hygienického zaopatření. Jsme transparentní pohřební službou a nebojíme se ukázat, v jakém prostředí se Váš blízký do doby pohřbu nachází.

V případě Vašeho zájmu můžete přijet do našeho pohřebního ústavu, kde Vám umožníme podílet se na samotném oblékání a následném uložení do rakve. Jsme připraveni splnit i náročnější požadavky, jako je sejmutí posmrtné masky, otisky dlaní a prstů, balzamace zesnulého, rekonstrukce po dopravní nehodě či pitvě apod.
Samotné rozloučení zajistíme a zrealizujeme kdekoliv v Praze a okolí, nebo i celé ČR. Pro naše zákazníky nabízíme nejširší nabídku pohřebních limuzín v Praze a okolí. Dbáme na to, aby i v kostelích a kaplích bylo rozloučení co nejdůstojnější. Proto jezdíme vždy dvěma vozy – pohřební limuzínou s rakví zesnulého a technickým vozidlem, které dopravuje kompletní prostředky a vybavení pro daný pohřeb včetně květinové výzdoby z naší vazárny květin.

Disponujeme veškerým potřebným vybavením pro rozloučení v rodinném kruhu i pro velké pohřby se stovkami hostů. Je-li zapotřebí, zajistíme živou hudbu, audiovizuální projekci a ozvučení, autobus, či limuzíny pro svoz hostů na pohřeb a z pohřbu, spolupracujeme s bezpečnostní agenturou pro bezproblémový průběh rozloučení.
Součástí naší nabídky je i kompletní květinová výzdoba jakéhokoliv pietního aktu. V naší vazárně květinových darů připravujeme věnce, kytice, ikebany, koše, květinová srdce a jiné, včetně tisku stuh.

I v případě tíživé finanční situace jsme připraveni zrealizovat důstojný odchod Vašeho blízkého. Nabízíme ekonomickou variantu pohřbu, kde se můžete se zesnulým osobně rozloučit, nechat mu zahrát oblíbené skladby, zavzpomínat na všechno dobré ve smuteční řeči. Zrealizujeme i pouhou kremaci. I v takových případech dbáme na splnění nejen zákonných podmínek, jako je rakev, úprava a oblečení zesnulého, ale i na samotnou důstojnost. Proto nepoužíváme papírové rakve a nevozíme zesnulé do kremace spolu s desítkami ostatních zesnulých, jako u některých jiných pohřebních služeb.

Po samotném pohřbu si mohou pozůstalí vybrat z velkého množství navazujících služeb. Při kremaci se jedná mimo jiné o okrasné urny, památeční sklo či šperk vyrobený ze skla a popela zesnulého, uložení urny i následné kamenické práce.

Pokud máte speciální přání na smuteční službu a nemáme ji v nabídce, neznamená to, že ji pro Vás nedokážeme zrealizovat. Právě naopak, jsme při našem osobním přístupu otevřeni Vašim specifickým požadavkům a jsme rádi, že můžeme zrealizovat smuteční rozloučení dle představ blízkých, jelikož oni potom mají krásný pocit, že udělali pro svého milovaného maximum.

Jsme přesvědčeni, že nabídka našich služeb, doplněná o prodej různého pohřebního zboží, spolu se snahou všech pracovníků Pohřebního ústavu ELPIS o poskytování nadstandardních služeb, vytváří dobrý základ pro to, aby si pozůstalí a smuteční hosté odnášeli z posledního rozloučení se svým blízkým sice smutnou vzpomínku, ale s pocitem, že vše proběhlo dle jejich představ a o jejich blízkého bylo na jeho poslední cestě dobře postaráno.

Pohřební ústav ELPIS vždy byl, je a věříme, že i v budoucnosti bude, významným podnikem v poskytování pohřebních služeb. Pozůstalí mají možnost projednat obstarání pohřbu v objednávkových kancelářích nejen v různých částech Prahy, ale i v Brandýse nad Labem a Neratovicích, nebo pomocí počítače z pohodlí domova na www.e-pohreb.cz. Naši pracovníci Vás provedou celým procesem důstojného rozloučení, projednají kompletně přání pozůstalých ohledně provedení pohřebního obřadu a zajistí vše potřebné.

Na centrále našeho pohřebního ústavu působí i oddělení zahraničních zakázek, tzv. repatriací, které zajišťuje převozy našich občanů zesnulých v zahraničí zpět do vlasti, ale také převozy cizích státních příslušníků, zesnulých v České republice, do jejich vlasti. Pracovníci tohoto repatriačního oddělení mají bohaté zkušenosti s vyřizováním všech potřebných formalit a mají také mnoho kontaktů na pohřební služby po celém světě. Se zesnulým je vždy předána kompletní dokumentace k úmrtí tak, jak stanovují předpisy jednotlivých států.

Pohřební ústav ELPIS má profesionální personální a materiálové vybavení pro uspořádání velkých pohřebních obřadů, pořádaných především pro význačné osobnosti. V minulosti jsme zajišťovali i pohřeb prvního českého prezidenta pana Václava Havla.

Pohřební ústav ELPIS zajišťuje v souladu se zákonem číslo 256/2001 Sb. a s přihlédnutím k Evropské pohřební normě č. 15017, pro své zákazníky vše, co tento zákon nařizuje a norma doporučuje. Především se jedná o používání speciálních pohřebních vozidel a vlastních velkokapacitních chladicích zařízení, vlastních místností pro úpravu zesnulých a poskytování vyššího hygienického zaopatření. Balzamaci (thanatopraxe) zesnulých provádí v kolegiální spolupráci. Všichni spolupracovníci se zúčastňují pravidelných edukačních školení pro zajištění celoživotního funerálního vzdělávání v oboru.

Častým dotazem našich zákazníků je:
Co znamená řecký název ELPIS? 
ELPIS znamená NADĚJE.

 

Facebook Instagram
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace