Reference - hodnocení klientů

Mapy.cz 5 hvězd

Náš pohřební ústav zastává názor, že nejlepší referencí jsou hodnocení našich klientů, kterých si naši pracovníci velice váží.

 

Veden ideou vzkříšení, která povýší zesnulého k dokonalosti věčného života,
stává se ten,kdo pohřbívá, prostředníkem a zároveň nositelem kulturních hodnot

Fridrich Schiller

Pro ukázku námi realizovaných pohřbů se můžete podívat do naší Galerie

celkový počet referencí je 191

Vážení přátelé,

 

dovoluji si vás nazvat přáteli, neboť jste mi i naší rodině v posledních dvou letech poskytli nedocenitelnou přátelskou pomoc při zařizování a realizaci posledních cest mých rodičů.

23. 12. 2020 nám náhle a bez varování odešel doma ve spánku náš tatínek. Neváhali jsme ani minutu a obratem jsme kontaktovali vaši PS ELPIS, která nám téměř na den před dvěma roky pomohla při opět náhlém odchodu naší maminky. Měla měla službu paní Vančurová, která obratem kontaktovala pány z ELPISu, kteří si záhy pro tatínka přijeli. Oba pánové se chovali nanejvýš citlivě a s tatínkem zacházeli s něžnou noblesou. Velmi nás to uklidnilo.


Krátce pro jejich odjezdu jsme pak v kanceláři ELPISu s paní Vančurovou a následně s paní Vavrovičovou domlouvali formu posledního rozloučení. Vzhledem ke krizové situaci jsme si objednali "dvojí" pohřeb. Kremaci a pak, až do "Covid dovolí" rozloučení s urnou. Obě dámy se chovaly nanejvýš citlivě. Neobtěžovaly přehnanou účastí nebo naopak úředním přístupem (a žargonem), nepospíchaly na nás, vše nám vysvětlily, naše nápady a požadavky respektovaly.

Požádal jsem o fotografie tatínka před kremací. Byl výborně připravený na svou poslední cestu, elegantní, jak mu bylo vlastní, s klidem ve tváři, v rakvi, kterou jsme si přáli, s dárky, které jsme mu na poslední cestu dali... Výborná byla i práce vizážistů ELPISu: tatínek byl nalíčen decentně, uměřeně a bylo neviditelně zakryto vše, co zakryto být mělo.


11. 6. se pak na hřbitově v Neratovicích - Lobkovicích konal tatínkův pohřeb pod širým nebem, resp. pod vkusným stanovým přístřeškem ELPISu. Pohřeb - dle našich instrukcí - připravovali dva pánové z ELPISu a jako obřadník byl přítomen i pan Borovička (přítomnost paní Vavrovičové byla samozřejmá). Všichni zmiňovaní pracovníci byli velmi decentně a elegantně oblečeni a chovali se opět naprosto skvěle. Jako pozornost ELPISu nám bylo zdarma poskytnuto o 5 židlí navíc a též nás, resp. tatínka obdařili krásným květinovým darem. 


Abych celý pohřeb "ustál" pojal jsem jeho přípravu jako svou práci - režijní a scénografickou (divadlo i pohřeb jsou rituály, resp. divadlo vychází z rituálů, takže obě činnosti jsou dosti podobné). Pan Borovička mi s velkou noblesou vycházel ve všem vstříc a díky své invenci některé mé nápady usměrnil a jiné naopak povýšil a rozvinul. Pohřeb byl pak opravdu krásný, takový, jaký si tatínek zasloužil. A za to díky panu Borovičkovi, dámám Vavrovičové i Vančurové a oběma pánům, kteří se výborně zhostili i funkce zvukařů. 


Nutno ještě dodat, že pánové z ELPISu suplovali i práci místní PS J. Najmana, která má ve správě neratovský hřbitov. Ač pracovníci J. Najmana byli před pohřbem i při pohřbu přítomni, tak byly v okolí místa obřadu větrem rozlétané odpadky, které pracovníci ELPISu sami od sebe posbírali, stejně jako uzavřeli naprosto nevhodně otevřený kontejner na odpad (obecně se jedná o naprosto nevhodný BAREVNÝ kontejner, umístěný v těsné blízkosti obřadní síně), který se nahází nedalo prostoru, kde se konal obřad.

Bohužel nedokázali - neměli k tomu prostředky - již odklidit velkou kupu posečené tlející trávy, která se nacházela (a stále nachází - 27. 6. 2021!!!!) v osové cestě, vedoucí přímo k místu obřadu. Velmi mě též překvapilo, že pracovníci PS J. Najmana těsně před příjezdem PS ELPIS uzavřeli vrata hřbitova (ač o pohřbu samozřejmě věděli) a pracovníci PS ELPIS je museli žádat o jejich otevření. To mi přijde opravdu nevkusné, ba za hranou. 


Každopádně ještě jednou a za celou rodinu děkuji PS ELPIS v čele s panem Borovičkou za přátelské služby mým rodičům i naší rodině. Vím, že překlad jména vaší firmy znamená česky NADĚJE a vy jste nám dali Naději, že naši rodiče noblesně přešli z našeho světa "tam na druhou stranu duhy". 


Pevně věřím, že vás již dlouho nebudu potřebovat. Budu vás ale stále doporučovat, tak jak to činím již od odchodu mé maminky. 

Vaši práci obdivuji. Naprosto vyvracíte mýty o "havranech". A já vám za to děkuji. Ve světě, kde se ztrácí lidskost, kde se lidé většinou rodí a umírají anonymních sterilních zařízeních, v niž se vlastně jen zjevují a mizejí, ve světě, který "kašle" na kořeny, děláte neocenitelnou službu: vracíte zpět koloběh života, který končí smrtí, jež je jeho vyvrcholením. Vracíte světu lidský rozměr. 

 

S úctou,

 

MK

 

přijato: 27.6.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Hezký podvečer, paní Vavrovičová,


ráda bych Vám jménem svým, i celé naší rodiny poděkovala za váš osobní a citlivý přístup v průběhu jednání ohledně pohřbu mého syna J.V.
Celá záležitost byla pro mě mnohem horší, jelikož se jednalo o teprve 33 letého mladého muže, který si vzal život sám. Tedy nečekaná a hrozná skutečnost.


V pátek proběhl pohřeb přesně tak, jak jsem si přála. Můj syn měl tak alespoň důstojné a dojemné rozloučení v kruhu rodiny a nejbližších přátel.

Děkuji vám a domluvím se pak s vámi ještě telefonicky na předání urničky. Ale potřebuji nějaký čas než se vzpamatuji a budu toho schopná.


S přáním klidných dnů


D.V.

přijato: 30.5.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Dobrý den. 

Moc děkujeme za rychle připravený smuteční věnec. Byl nejkrásnější ze všech. Moc jste nám pomohli... 

 

Hezký den, 

L.N.

přijato: 6.5.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Dobrý den, paní Zápalková,
dovolte mi, abych Vám poděkovala nejen za zajištění posledního rozloučení s mojí maminkou, ale i za Vaše profesionální a empatické jednání, které mi velmi pomohlo v tak těžké chvíli.
Květinová výzdoba byla nádherná, přesně podle našich představ. Tlumočte, prosím, moje poděkování také firmě E-květina.
Ještě jednou děkuji za pomoc a přeji Vám i Vašim spolupracovníkům hlavně hodně zdraví!
Jana O.

přijato: 23.4.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Vyhledávat pohřební služby není jistě pro nikoho zálibou a když vás život k tomu dovede, nejste zřejmě s největší pravděpodobností ve stavu připravenosti na cokoliv. Někde v hloubi vědomí v takové situaci očekáváte špetku soucitu, empatie, slušnosti....byť jste pro pracovníka těchto služeb úplně cizí a zdaleka nejste jediní.

Po otřesném přístupu jedné středočeské pohřební služby, odkud jsme - možná trochu nadsazeně psáno - museli takřka utéct, abychom celý zbytek svých životů nenosili v srdcích krutou vlastní výčitku, jak jsme nechali zacházet s naší milovanou zesnulou maminkou, jsme oslovili - a to v podstatě náhodným výběrem -pražský Pohřební ústav ELPIS v Kateřinské ulici . Od prvního telefonátu až po celý závěr, kdy nám členové této společnosti pomohli maminku vyprovodit na druhou stranu, jsme se setkali jen a jen s pochopením, úctou, slušností, porozuměním......

Paní JUDr. Zápalková i její kolegové, pí Regina a ostatní nás přesvědčili, že i toto smutné, ale v životě nutné řemeslo, se dá dělat jen a jen dobře. Jsou to lidé na svých místech, umí naslouchat, pomáhat těm, kteří tu zbyli, překonat a zvládnout smutný akt posledního loučení s těmi, kteří už se na Zemi nevrátí. Snaží se pochopit, vyjít vstříc i v ne právě standardních požadavcích, nabídnout možnosti..........prostě pomáhají a přitom v jejich práci není žádné veselí.
Za to vše jim upřímně děkujeme a přejeme pevné zdraví a hodně síly v jejich práci i v osobních životech. 

Alena a Jaromír V.

přijato: 9.4.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Dobrý den, vážená paní Manglová,  

děkuji Vám i jménem všech kolegyň a kolegů, kteří si alespoň touto formou 

mohli Martina uctít. 

 

Vážím si Vašeho profesionálního přístupu od začátku až do této pomyslné tečky.

Služby vaší společnosti mohu všem jen doporučit. 

 

Přeji Vám hezký den 

Jana 

přijato: 12.3.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Dobrý den,

ráda bych Vám vyjádřila poděkování za včerejší organizaci pohřbu pana Jaromíra Joo. Zasloužil si důstojné rozloučení a vy jste mu to i v tomto období plném omezení umožnili. Nejsem z rodiny, jsem jen jedním z mnoha lidí, kteří měli možnost se s tímto úžasným člověkem setkat a jsem ráda, že se našel někdo, kdo byl schopný mu zajistit takové poslední rozloučení, i když jsem se ho mohla zúčastnit jen online. 

Děkuji, T.D.

přijato: 6.3.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Milá paní Šťastná,

moc díky - nejen za fakturu a parte, ale vůbec za Váš laskavý a empatický přístup, za vstřícnost a dobré praktické rady, které jste nám dala. Hodně jste nám tuhle bolestnou povinnost usnadnila. Jsme rádi, že jsme v těch těžkých chvílích narazili na člověka, jako jste Vy.

 

Držíme Vám palce, at se Vám covid vyhýbá velkým obloukem (a nezodpovědní lidé taky), a ať se Vám co nejdřív podaří získat očkování. Buďte na sebe, prosím, opatrná.

 

Se srdečným pozdravem,

Lucie J.

přijato: 18.2.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Dobrý den, 

ráda bych, alespoň touto cestou, poděkovala všem zaměstnancům ELPIS, kteří nám 26.1.2021 pomohli s  odchodem našeho tatínka a manžela, s citlivým a pietním přístupem k zesnulému a i celé rodině a s úctou k životu. Děkujeme i za následné vyřízení potřebných náležitostí.
Vážíme si Vaší práce 

M. H. (dcera) s rodinou

přijato: 15.2.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda

Dobrý den pane Kubíčku,

Ve čtvrtek měl táta pohřeb, který zařizovala Vaše firma.….Chtěla bych Vám jménem rodiny ještě jednou moc poděkovat za Váš přístup i Vaší empatické kolegyně, která se nás ujala ve čtvrtek před obřadem. V takovéto pro nás velmi smutné chvíli jste byli oporami….

Ještě jednou děkuji za pomoc a lidský přístup.

 

P. H.

přijato: 14.2.2021
hodnocení: hvezdahvezdahvezdahvezdahvezda
Facebook Instagram
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace