Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Zajímavosti Pohřební zvyky napříč kulturami

Pohřební zvyky napříč kulturami

Je zajímavé, jak se v každé části planety postupem let utvářely různé pohřební zvyky. Rozdílnosti najdeme už v samotném počátku chápání smrti. Pro někoho je to jen odchod na jiné místo.

Různorodost zvyků

Je zajímavé, jak se v každé části planety postupem let utvářely různé pohřební zvyky. Rozdílnosti najdeme už v samotném počátku chápání smrti. Pro někoho je to jen odchod na jiné místo, někdo zase věří v reinkarnaci, pro někoho to může znamenat setkání s bohem. Každopádně v každé kultuře se posvátnost tohoto rituálu nikdy nebere na lehkou váhu. Poslední rozloučení s drahou osobou má pro nás hluboký význam. Pojďme se zaměřit na různé zvyky napříč kulturami a náboženstvími a srovnat je s těmi našimi.

Hlavní slovo mají květiny

Pro naše obřady je typické zemřelého zahrnout květinami. V kruhu nejbližších a přátel se na určeném místě tělo uloží do země nebo dojde ke zpopelnění, jinak zvaného také kremace. Pohřeb většinou vede církevní duchovní. Ani už si neuvědomujeme přítomnost květin, jelikož je pro nás tento projev úcty naprosto automatický a společensky samozřejmý. I smuteční kytice mají své zákonitosti, ale o tom jsme se zmiňovali už v jednom z předešlých článků Věnec nebo květinová vazba

Zpět na přehled

Nahoru