Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Vzpomínáme Věnec nebo květinová vazba?

Věnec nebo květinová vazba?

Kondolence není veselá událost. Proto bychom ji neměli podcenit a při výběru květin a věnců zvážit všechny důležité faktory, abychom nezpůsobili společenské nedorozumění.

Jako první bychom se měli rozmyslet, zdali chceme investovat do věnce nebo smutečního věnce. Podle čeho se ale rozhodovat?

Jak blízcí jsme si byli se zesnulým

Zpravidla se jedná o to, v jakém vztahu jsme se zesnulým byli. Věnec je vhodný, pokud se jedná o člena rodiny, od firmy nebo instituce, v níž zesnulý pracoval. Věnec by měl být opatřen stuhou s patřičným nápisem, aby bylo zřejmé, od koho artefakt posledního rozloučení pochází. Na rozdíl od kytice je vhodné věnec poslat na obřad dříve, aby byl správně umístěn a naaranžován. Věnec je také správnou variantou, pokud se ze zdravotních důvodů nemůžete dostavit na pohřeb. Vyberte si z celé řady věnců.

Nepodcenit barvu a materiál

Květina, neboli pohřební vazba je pak levnější variantou a vhodná pokud jste přátelé rodiny, známí. I mezi květinovými vazbami jsou rozdíly. Co mají ale s věnci společného je, že se na ně hodí nápis. Profesionální floristické firmy vám poradí, jaké barvy, materiál a květiny použít. Žlutá barva je například znakem přátelství, bílé květy značí eleganci a zároveň skromnost. Pokud se rozhodnete pro květinovou vazbu, stačí ji přinést na místo pohřbu v určenou hodinu. 

Vázaná nebo vpichovaná

Pokud se rozhodnete pro květinu, lze si obvykle vybrat mezi vázanou a vpichovanou. První zmíněná varianta vyjde levněji, je méně okázalá a hodí se zejména, pokud jste si nebyli se zesnulým příliš blízcí nebo jdete na poslední rozloučení jako vzdálení známí. Vpichovaná kytice pak znamená, že jste si se zemřelým byli blízcí. Na vpichovanou kytici se také lépe hodí ozdobná stuha s nápisem. 

 

venec

Jaké vybrat květy

Věnce jsou obecně honosnější, elegantnější a působí exkluzivnějším dojmem. Mohou být nejrůznějších tvarů, velikostí a lze do nich použít jakékoliv květiny, ostatně stejně jako do smuteční vazby. Hodí se růže, karafiáty nebo třeba lilie. Karafiáty jsou na českém trhu nejoblíbenější a cenově nejpříznivější. Na velkolepější rozloučení se ale spíše hodí růže nebo lilie. Věnce i vazby bývají zpravidla doplněny zelení, často exotického vzhledu. Příhodnou volbou jsou i koše, které vypadají

Zpět na přehled

Nahoru