Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Užitečné informace Vhodné smuteční květinové dary a kam je umístit

Vhodné smuteční květinové dary a kam je umístit

Květiny poskytují způsob, jak se rozloučit s blízkou osobou. Můžeme díky nim vyjádřit úctu zemřelému a ukázat projevený soucit pozůstalým v jejich těžkém životním období. Víte, kam umístit jednotlivé květinové dary, abyste dodrželi smuteční etiku?

projevený soucit pozůstalým v jejich těžkém životním období. Víte, kam umístit jednotlivé květinové dary, abyste dodrželi smuteční etiku?

Květiny na položení

Smuteční květiny na položení na hrob nebo rakev představují dar pro zemřelou osobu a zároveň slouží jako decentní ozdoba obřadní místnosti. Jedná se o vypichované čerstvé květy ve formě věnců, ale i jiných tvarů - srdce, kříž a podobně, které jsou doplněny smuteční stuhou s nápisem.

Tyto květiny většinou bývají levnější variantou než smuteční kytice. Volba květin a jejich barev by měla být přizpůsobena zesnulému. Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem.

Kytice před i na rakev

Smuteční kytice patří mezi honosnější variantu posledního daru na rozloučenou. Jedná se o pečlivě vypichované a vázané kytice, které lze umístit před nebo na rakev. Opět je třeba zvolit vhodnou barvu a druh květin. Vhodnost barev květin na pohřeb blíže rozebíráme v článku ZDE. Kytice jsou zpravidla navíc ozdobeny smuteční stuhou s nápisem. Květiny i kytici je možné nechat zaslat předem nebo přinést přímo s sebou na obřad a osobně položit na dané místo.

Květinové koše

Květinové koše představují vkusné a zároveň praktické aranžmá, protože se dají snadno přenést. Květiny v proutěném košíku se umisťují před rakev, ale hodí se i k přímému položení na desku hrobu. Květinové koše bývají doplněny o smuteční stuhu s nápisem. Barvu i text si můžete vybrat z naší široké nabídky.

Květinové věnce

Tyto smuteční věnce darují obvykle nejbližší příbuzní, firmy, instituce nebo významné osobnosti. Věnce jsou doplněny o smuteční stuhu, na které jsou uvedena jména příbuzných, případně doplněna o citát nebo jiný text na rozloučenou.

Smuteční věnce tvoří významný doplněk obřadní místnosti během posledního rozloučení. Je důležité, aby byly na místo doručeny dříve, než přijdou pozůstalí a hosté a bude zahájen obřad.

Čím se od sebe tyto dva druhy věnců liší? Plné věnce mají na rozdíl od věnců s květinovou hlavou květy poseté po celém svém obvodu. Záleží tedy pouze na vašem vkusu, jaký zvolíte.

U většiny smutečních květinových darů máte možnost sami si zvolit barvu květů i stuhy. Stačí si v objednávce vybrat z nabízených variant.

Nezapomeňte, že smuteční dary, které slouží jako součást výzdoby obřadní místnosti, musí být na místo doručeny včas. Na našich stránkách vám poskytneme kompletní profesionální služby spojené se smuteční floristikou. Zajišťujeme dopravu až na místo určení a rozvoz po Praze zdarma.

Zpět na přehled

Nahoru