Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Užitečné informace Náležité uložení urny

Náležité uložení urny

Pokud jste zvolili kremaci jako způsob posledního odpočinku nebožtíka, následné zacházení s ostatky má svá pevná pravidla. Přečtěte si, jak se vyvarovat případným potížím.

Obřad může být i nemusí

Zda-li budete v rámci kremace pořádat obřad je jen čistě na vás a samozřejmě na vašich finančních možnostech. Kremace je finančně dostupnější, než je tomu u tradičního pohřbu do země. Obecně poté platí to, že urnu obdrží ten, kdo pohřeb vypravil. S jejím dalším osudem však musíte být obezřetní.

Samotné uložení urny

Pro uložení urny s popelem nebožtíka máte hned několik možností:

  • Kolumbárium - je místo, kam se urny ukládají vedle sebe. Bývá buďto součástí krematoria nebo může stát jako samostatný objekt. Více informací včetně obrázku naleznete zde>>
  • Doma - ano, urnu s ostatky si můžete ponechat i doma a mít tak stále své blízké pod jednou střechou.
  • Hrobové místo - je asi nejčastěji volený způsob uložení urny. K náležitému provedení je zapotřebí pracovníka veřejného pohřebiště (hrobníka), který jediný smí ostatky uložit na své budoucí místo. Jedná se o dosti pietní událost, které se účastní již povětšinou pouze nejbližší okruh rodiny. Při tomto rituálu se hrob zpravidla osází květinami a věnci.

urny

Závěrem bychom vás tedy rádi upozornili na to, že pokud chcete ostatky uložit na hrobové místo, musí tak učinit příslušná osoba. Zákony jsou v tomto nekompromisní a vezmete-li toto do svých rukou, posuzuje se to jako trestný čin a hanobení ostatků.

Zpět na přehled

Nahoru