Volejte NONSTOP
Kontaktujte nás

+420 800 100 359

Menu

Nacházíte se zde: Úvod Informace pro pozůstalé Články Užitečné informace 5 důvodů, proč přinést květiny na smuteční obřad

5 důvodů, proč přinést květiny na smuteční obřad

Podpořit naše blízké v těžkých dobách, ukázat jim soucit a pomoci jim projít si těmito náročnými časy, to vše, a ještě mnohem více dokáže magická síla květin.

Podpořit naše blízké v těžkých dobách, ukázat jim soucit a pomoci jim projít si těmito náročnými časy, to vše, a ještě mnohem více dokáže magická síla květin. Květiny mají léčebné schopnosti, které umí zlepšít den a rozveselit nás. Proto bychom jejich přinesení či zaslání na pohřeb měli brát jako nezbytnou součást projevu úcty pozůstalým.

① Lidé na květiny reagují úsměvem

Květiny jsou jedním z darů, které každý dostává rád a ocení je. Dokáží vykouzlit upřímný úsměv na rtech a vyvolávají v nás příjemné pocity. Jsou velmi mocné. A kdo potřebuje úsměv více než člověk, který si zrovna prochází těžkým obdobím? 

② Navozují pocity štěstí

S květinami máme spojené pozitivní emoce a krásné vzpomínky – poděkování, oslava, láska. Květiny také zvyšují radost a spokojenost u lidí, kteří je dostávají. Zároveň nám připomínají krásu, jedinečnost a křehkost života.

③ Vnáší lásku do neznámého prostředí

Jaké prostředí potřebuje přinést něhu a lásku více než prostory pohřebního domu? Květiny a květinové koše vytváří pocit pohodlí a bezpečí i v neznámém místě, uklidňují nás a jsou nádhernou ozdobou obřadu.

④ Utužují vztahy mezi rodinou a přáteli

Darování a přijímání květin vytváří a utužuje vazby jak mezi rodinnými příslušníky, tak přáteli. Proces darování květin má léčebné účinky, během kterých se propojují lidské vztahy. Existují studie, které dokázaly, že po obdržení květin lidé zaznamenali okamžité zlepšení nálady a pohledu na svět a také se zlepšily stavy jako deprese či úzkost.

⑤ Vyjadřují naši podporu

Květiny jsou laskavým symbolem podpory pozůstalým. V tento náročný životní okamžik ocení toto gesto více než kdy jindy. Naši náklonnost a vyjádření, že při nich stojíme, můžeme projevit zasláním květin i měsíce po události. Toto milé gesto jim pomůže v ujištění, že na ně myslíme, jsme tu pro ně a mohou se na nás kdykoli obrátit.

Zpět na přehled

Nahoru