ELPIS - Pohřební ústav v hl. m. Praze
telefonJSME STÁLE NA TELEFONU
(420) 602 200 700
(420) 283 843 032
Volejte zdarma – 800 100 359
Náhrobky Urny Květiny Rakve Kanceláře

Předplacený pohřeb

Plánování pohřbu za svého životaPředplacený pohřeb, také se dá říci "Poslední věci člověka".

  1. Chcete mít záruku průběhu vlastního pohřbu dle svého přání?
  2. Jste osamoceni?
  3. Máte obavy, že příbuzní nezařídí pohřeb dle Vašich představ, nebo použíjí finanční prostředky na něco jiného?
  4. Nedůvěřujete státu, že Vás nechá důstojně pohřbít, přesto že máte peníze?

Pokud na některou otázku odpovíte ano, předplacený pohřeb od naší pohřební služby je právě pro Vás.

NEJEN PRO OSAMĚLÉ
O předplacený pohřeb zájem občané, kteří žijí sami a nemají se na koho obrátit s prosbou o zajištění pohřbu a místa posledního odpočinku a nechtějí být pohřbeni jako sociální anonymní případ do společného hrobu na náklady státu. Službu vyhledávají i ti, kteří sice blízké mají, ale jsou přesvědčeni, že nezařídí rozloučení podle jejich představ, nebo by dokonce mohli finanční prostředky použít na jiné účely, nikoli na splnění jejich posledních přání. Konečně jsou to lidé, kteří o svých věcech rádi rozhodují sami a nechtějí své blízké zatěžovat vlastními přáními, časově ani finančně.
 
MÉNĚ STRESU, VÍCE RADOSTI
Jedním z největších přínosů předplaceného pohřbu je totiž skutečnost, že rodina přijde prakticky ke všemu již zařízenému a zorganizovanému a není zatěžována starostmi a stresem v té nejranější době truchlení.
V poslední době lidé často nechtějí smutný tradiční pohřeb, preferují spíše rozlučku ve formě oslavy života. Navíc pokud nechcete úplně standardní formu pohřbu, nikdo nemůže říci, že jste si to přesně takto nepřáli, když vše bude předem sjednané. A může se jednat i o neveřejný pohřeb, tedy jen rodinné rozloučení za účasti rodiny a třeba pozvaných kamarádů či přátel.
 
JAK SI TO NAPLÁNUJETE…
… tak to bude. Předplacený pohřeb Vám zajistí průběh posledního rozloučení přesně podle Vašich představ. Průběh je stejný jako při zařizování standardního pohřbu: výběr místa včetně detailů rozloučení, rakve včetně výbavy, květinových darů, rozhodnutí, zda má zaznít řeč či jiný vzkaz, a forma pohřbení včetně uložení rakve či urny. Zvolíte si, jak má vypadat smuteční oznámení a koho máme jako pohřební služba informovat o Vašem skonu. Fantazii se přitom meze nekladou – pozůstalým můžete připravit i překvapení, které třeba ulehčí jejich smutku.
 
PROČ NE OD POJIŠŤOVNY?
Službu lze zařídit částečně i u pojišťovny. Tento způsob ale má své nevýhody. Pojišťovna vám zajišťuje především financování, ne realizaci a průběh pohřbu. Nemusí znát všechny možnosti, nemá zkušenosti, na rozdíl od pohřebních poradců, kteří dennodenně sjednávají s pozůstalými smuteční služby v jejich nejtěžších chvílích. Pojišťovny pouze stanoví finální částku, která mnohdy neodpovídá přáním pro poslední rozloučení, a neberou v potaz možné navýšení cen v budoucnu. Navíc se pozůstalí dostanou k finančním prostředkům nejdříve po vydání úmrtního listu, mnohdy i v řádu měsíců po pohřbu, musí mít tedy k dispozici vlastní peníze. To u předplaceného pohřbu neexistuje, jelikož je již uhrazen.

TAKÉ NA SPLÁTKY
Tuto službu je možné předplatit najednou nebo náklady rozdělit do více splátek i na několik let. Na nás se můžete spolehnout, máme přes 25 let zkušeností, tisíce pohřbení a přes 20 let, taková společnost dává do poskytování služeb své jméno a klade důraz na spokojeného zákazníka.

U Pohřební služby ELPIS ještě za svého života si můžete naplánovat svůj pohřeb včetně jeho financování. které uhradíte pouze jednorázově. Například jak by se mělo nakládat s Vaším tělem po smrti. Dle svého uvážení rozhodnete o způsobu Vašeho pohřbu, místě rozloučení nebo o pouhé kremaci. Připravíte si oblečení na poslední cestu, koho máme informovat po Vašem skonu, koho pozvat na pohřeb, co zařídit, komu předat domácího mazlíčka, připravit závěť. Dále, kde rozptýlit Váš popel z urny, nebo ji uložit k přátelům a další formality.

Pomůžeme Vám sepsat poslední vůli stran pohřebního aktu a až nastane čas, také realizovat Váš pohřeb přesně dle Vašeho přání. Vaše veškeré potřebné doklady, oblečení jsou potom uloženy u našeho pohřebního ústavu v depozitu a až přijde čas, vše zařídíme dle Vašeho přání.

Poradenské centrum  Pohřebního ústavu ELPIS Praha pro Vás zajišťuje tuto službu na adrese U Vinohradské nemocnice 9, Praha 3, I.patro. Zde je třeba se telefonicky objednat na telefonu 601 200 700. 

Nebo v případě Vašeho zájmu můžete navštívit některou z našich objednávkových kanceláří, nebo volejte bezplatnou linku 800 100 359. 

Jsme Vaši diskrétní důvěrníci, rádi Vám pomůžeme radou i profesionální službou, kterou poskytujeme již od roku 1990.

Váš ELPIS Team - Pohřební služba Praha.

rakvevěncenáhrobkyurnyelpis 

©elpis